Pri plánovaní výstavby bazénu sú dôležité niektoré veličiny, pri ktorých Vám vieme pomôcť a spoločne nájsť pre Vás tú najvhodnejšiu variantu, priamo na mieste realizácii stavby bazénu.

Na úplnom začiatku je potrebné vedieť veľkosť, tvar, umiestnenie a vybavenie bazénu. Nesmiete zabudnúť ani na  miesto pre zastrešenie či výber najvodnejšieho ohrevu bazénovej vody. A v poslednej rade načasovanie a financovanie stavby.

Najideálnejším načasovaním stavby je hrubá stavba na jeseň a dokončenie na rok pred začatím kúpacej sezóny.  V tomto prípade je aj financovanie rozdelené do dvoch etáp, kde je možnosť financovania Jeseň/jaro.

Konštrukcia bazénov DESJOYAUX je vytvorená obojstranným strateným debnením, kedy po armovaní a vyliatí betónom vznikne železobetónová monolitická vaňa, ktorá je zárukou dlhodobej bezproblémovej prevádzky.

Popis montáže tejto konštrukcie sa člení do rovnakých fáz, ako reálny postup pri stavbe.

1. fáza

Do pripraveného výkopu pre bazén (ktorý je štandardne o 70cm širší na každej strane a o 15cm hlbší ako predpokladaná hĺbka bazénu) sa osadia podporné bloky. Bloky sú osadené na miestach kde sú spoje jednotlivých dielov strateného debnenia.

Na dno sa uloží s presahom cca 50cm betonárska armovacia sieť.

2. fáza

Na podporné bloky sa postaví obojstranné stratené debnenie z polypropylénu vystužené v spodnej a hornej časti oceľovým profilom. Po spojení jednotlivých dielov debnenia bazénu je debnenie vyvýšené voči dnu bazénu tak, aby pri betonáži stien a dna bazénu v jeden deň vznikla monolitická betónová vaňa.

Táto konštrukcia je veľmi pevná, samonosná, monolitická a odolná voči všetkým vplyvom.

3. fáza

Nasledovne je prearmovany horný a dolný veniec bazénu oceľovými prútmi, ktoré sa vkladajú do pripraveného debnenia. Strmene sa prestrčia jednotlivými pásmi debnenia ako zvislá výstuž.

Horná výstuž sa spojí zo strmeňmi a dolnou výstužou ako aj armovacou sieťou uloženou na dne bazéna.

4. fáza

Betonáž bazénu prebieha v jeden deň a betónujú sa naraz steny ako aj dno bazénu. Ideálne je betonáž pomocou betónového čerpadla. Zrenie skeletu bazénu pred zásypom a prípadnou stavbou terás je 2 až 4 týždne.

5. fáza

Na hornom leme bazénu sú nalepené špeciálne obrubné kamene, ktoré sú vždy súčasťou dodávky. Lepenie prebieha na flexibilné lepidlo.  Obrubné kamene sú predsadené nad hladinu cca 3cm vytvára to vlnolam.

Zo strany terasy môže byť obrubný kameň vyvýšený o 0,5 až 3,5cm z dôvodu zabránenia splachovania nečistôt z terasy pri čistení, alebo dažďoch.  Obrubný kameň tvorí aj optickú hranicu medzi terasou a vodnou hladinou.

Obruba je spárovaná špárovacou hmotou v rovnakej farbe.

6. fáza

Betónové dno bazénu je vystierkované a potiahnuté špeciálnou geotextíliou, pred montážou lineru. Plastové steny bazénového monolitu sú dôkladne vyčistené, spoje sú prelepené špeciálnou lepiacou páskou.

Do horného profilu je upevnený Liner (fólia) ktorý bude tvoriť bezproblémovú vodotesnosť a vnútornú estetiku bazénu. Z jedného miesta bazénu z miesta medzi linerom a konštrukciou sa odsaje vzduch a zároveň sa napúšťa voda. Po napustení vody je liner usadený a môže sa začať inštalácia filtračnej jednotky.

7. fáza

Pohodlný vstup do bazéna – základ dlhodobého príjemného využitia bazéna

Vstupy do bazénu pomocou rebríkov sa u bazénov DESJOYAUX už nepoužívajú. Vonkajšie románske, alebo obdĺžnikové schodiská poskytujú pohodlie, odpočinok a estetický vzhľad bazénu.

Pokiaľ ste za zachovanie jednoduchých línii bazénu, radi Vám postavíme vnútorné schody po celej šírke, alebo len do rohu.  Voľba je len na Vás, my pomôžeme z hľadiska praktického využitia.

Kontaktujte nás!

Potrebujete viac informácií?

Neváhajte a kontaktujte nás! Radi Vám zodpovieme na Vaše otázky
Kontaktujte nás!