Odzimovanie bazénu

Odzimovanie bazénu prebieha vo vopred dohodnutom termíne a to v období od 1.3 do 30.4. kedy je vonkajšia teplota stabilne okolo 10st.  Odzimovanie Vám zaistí skoré spustenie bazénu tak, aby Vás leto nepristihlo nepripravených.

Odzimovanie  obsahuje demontáž zimnej plachty a plavákov, montáž filtračnej jednotky a spusteniem, štartovaciu chémiu a úpravu vody, ako aj dopustenie vody do bazénu.

Podľa potreby a objednania zákazníkom  dodáme bazénovú chémiu ako aj iné príslušenstvo.

Zazimovanie – príslušenstvo a popis

  • Plachta- Zazimovacia plachta k plošnému zakrytiu vonkajšieho bazénu cez zimu. Plachta je ukotvená na špeciálnych kolíkoch s výsuvnou hlavou v dlažbe, alebo v teréne. Je vyrobená z veľmi odolného materiálu a je vhodným prostriedkom pre udržanie čistej vody v bazéne. Presah plachty je cca 0,5m na každú stranu bazénu.

  • Plaváky-  zazimovacie plaváky sa inštalujú uhlopriečne a eliminujú tlak ladu na steny bazénu.
  • Zazimovacia chémia slúži k prezimovaniu vody v bazéne, zaisteniu biologickej nezávadnosti vody v bazéne cez zimné obdobie.  Jeden liter prípravku dlhodobo ošetrí 25m3 vody.

Zazimovanie bazénu

Keď sa dni začínajú skracovať  a zimu je cítiť za dvermi je čas sa zamyslieť nad zazimovaním bazéna.  Každý vonkajší bazén je nutné na zimu  po skončení letnej sezóny  zazimovať.

Zazimovanie sa robí, keď sa vonkajšia teplota ustáli oko 10st. Pri tejto a nižšej teplote sa  v správne chemicky upravenej vode, znižujú na minimum  všetky procesy množenia baktérií, rias a mikroorganizmov.

Zazimovanie obsahuje:  inštaláciu zimnej plachty a plavákov, odpojenie filtračnej jednotky a vybratie čerpadla, zazimovacia chémia a ošetrenie vody, odpustenie vody cca 30cm

Pokiaľ sa bazén dobre zazimuje, ušetrí sa práca pri jarnom spustení.

Servis leto

Chystáte na dovolenku,  alebo sa Vám dlhšiu dobu  nemá kto postarať o bazén, alebo proste nemáte čas sa starať o bazén cez sezónu?

V tom prípade je služba Leto  práve pre Vás.

  • vyčistenie vodnej hladiny, čistenie stien a dna bazénu

  • vyčistenie filtračného vaku a koša na hrubé nečistoty
  • chemická kontrola a následná úprava vody
  • podľa aktuálneho stavu teploty vody úprava filtračného cyklu

Servis tepelná štúdia

Zaujíma Vás  ako zvýšiť teplotu bazénovej vody a predĺžiť kúpaciu sezónu?

Tepelné čerpadlá, elektrické vykurovanie,  vymeník tepla, zastrešenie to všetko ponúkame v kvalite DESJOYAUX.  Dodáme Vám všetky možné informácie, navrhneme vhodné umiestnenie zariadenia, spracujeme ponuku.