Ako riešiť ochranu vonkajšieho bazéna v čase, keď sa nepoužíva? Máte dve možnosti, povieme vám o nich viac.

Prečo máte bazén chrániť, keď ho práve nepoužívate?

  • Predĺži sa tým životnosť bazéna (neničia ho vplyvy počasia, okolitá príroda, zvieratá a ľudia)
  • Zabránite znečisteniu vody (napadané lístie, tráva, hmyz)
  • Ušetríte čas a peniaze na údržbe bazéna: keďže do vody môže neustále padať špina z okolia, museli by ste ju v sezóne každý deň čistiť
  • Zvýšite bezpečnosť záhrady (zvieratá ani deti tak ľahko nespadnú do vody

Najspoľahlivejší spôsob ako ochrániť bazén je zastrešiť ho. Keď však zastrešenie z nejakého dôvodu odmietate, odporúčame vám bazén aspoň prekryť.

Prekrytie bazéna

Jednotlivé typy bazénových plachiet sme vám už vysvetlili, sústreďme sa na ich výhody. Zakryť vodnú plochu plachtou je lacné a zabraňuje najväčším problémom s bazénmi: bezpečnosť, čistota a teplota vody.

Plachta sa ľahko obsluhuje, potrebujete na to len vodiace lišty, tyče a laná. Ak si to chcete úplne zjednodušiť, môžete ju mať aj na elektrický pohon. Keď sa bojíte, ako bude plachta v bazéne vyzerať, kúpte si priesvitnú. Nenaruší estetiku záhrady, pretože pôsobí na pohľad ako vodná hladina.

Zastrešenie bazéna

Rozhodne je drahšie ako obyčajné prekrytie plachtou, ale plní si svoju funkciu spoľahlivejšie a dlhodobejšie. Ak sa bojíte ako to bude vyzerať, ubezpečujeme vás, že dnes sa myslí aj na vzhľad riešenia. Využívajú sa pekné materiály vysokej kvality. Prestrešenie nemusí byť príliš vysoké, stačí vám nízke bezkoľajnicové s konštrukciou z hliníka.

Mať doma neprekrytý alebo nezastrešený bazén v našich zemepisných šírkach je plytvanie vašim časom a financiami. Iba vo filmoch platí, že bazén možno nechať neustále odkrytý. V (slovenskej) realite je potrebné zabrániť jeho znehodnocovaniu všetkými dostupnými prostriedkami.